Artykuł sponsorowany

Ile może kosztować położenie dachu?

Ile może kosztować położenie dachu?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pokryć dachowych, które różnią się między sobą materiałem wykonania, trwałością oraz ceną. Do najpopularniejszych należą dachówki ceramiczne, które charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Dachówki betonowe to kolejna popularna opcja, która jest tańsza od ceramicznych, ale również solidna i estetyczna. Blachodachówka to rozwiązanie dla osób szukających lekkiego i łatwego w montażu pokrycia dachowego. Wśród innych opcji warto wymienić także blachy trapezowe czy papy termozgrzewalne.

Ceny pokryć dachowych

Ceny pokryć dachowych zależą przede wszystkim od rodzaju materiału oraz jakości wykonania. Dachówki ceramiczne są najdroższym rozwiązaniem – za metr kwadratowy trzeba zapłacić od 40 do 150 złotych. Dachówki betonowe są tańsze – ich cena wynosi od 25 do 70 złotych za metr kwadratowy. Blachodachówka to koszt rzędu 20 do 80 złotych za metr kwadratowy, natomiast blacha trapezowa to wydatek rzędu 15 do 50 złotych za metr kwadratowy. Papę termozgrzewalną można kupić już za 10 złotych za metr kwadratowy, ale jej trwałość jest niższa niż innych materiałów.

Dodatkowe koszty związane z położeniem dachu

Oprócz samego pokrycia dachowego warto uwzględnić także dodatkowe koszty związane z położeniem dachu. Należy pamiętać o kosztach związanych z montażem konstrukcji nośnej oraz ociepleniem dachu. W przypadku dachów stromych warto zainwestować w systemy odwodnienia, takie jak rynny czy odpływy. Ponadto warto pomyśleć o dodatkowych elementach, takich jak okna dachowe czy kominy, które również generują dodatkowe koszty.

Wybór wykonawcy

Wybór odpowiedniego wykonawcy to kluczowy aspekt przy budowie dachu. Dobrze jest skorzystać z rekomendacji znajomych lub poszukać opinii w internecie na temat konkretnej firmy. Ważne jest również porównanie ofert kilku wykonawców i wybranie tej, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania pod względem jakości wykonania oraz ceny. Pamiętajmy, że niska cena nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością, dlatego warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy oraz gwarancje oferowane przez producenta materiałów. Jeśli chodzi o wysokiej jakości dachy, Kwidzyn , Elbląg i najbliższe okolice to rejon działania niekwestionowanych specjalistów takich jak chociażby firma Golden. Kompleksowe usługi, indywidualne podejście do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta oraz szereg innych czynników to kwestie, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, wybierając firmę, która zaprojektuje i położy dach.

Utrzymanie dachu

Po położeniu dachu warto pamiętać o jego regularnym utrzymaniu. Należy sprawdzać stan pokrycia dachowego, czyścić rynny oraz usuwać ewentualne zabrudzenia czy porosty. Dzięki temu nasz dach będzie służył nam przez wiele lat, a my unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek w postaci przecieków czy uszkodzeń konstrukcji. Warto również pamiętać o regularnym przeglądzie dachu, który pozwoli na wykrycie ewentualnych problemów i szybkie ich usunięcie.