Artykuł sponsorowany

Jaka chemia do parkietów się sprawdza?

Jaka chemia do parkietów się sprawdza?

Jakiś czas temu wybór odpowiedniej chemii do pielęgnacji parkietów był trudnym zadaniem. Dziś na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych środków, które pozwalają utrzymać podłogę w doskonałym stanie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby wybrać najlepsze produkty do swojego domu.

Najważniejsze cechy dobrego środka do parkietów

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na skład środka do czyszczenia parkietów. Najlepsze produkty są wolne od substancji szkodliwych dla drewna, takich jak silne detergenty czy alkohol. Dobry środek powinien być również łagodny dla skóry oraz przyjazny dla środowiska. Warto również sprawdzić, czy posiada on atesty i certyfikaty potwierdzające jego jakość oraz bezpieczeństwo stosowania.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest sposób aplikacji produktu. Niektóre środki do parkietów wystarczy rozpylić na podłogę i przetrzeć suchą ściereczką, inne natomiast wymagają rozcieńczenia w wodzie i użycia mopa. Wybierając produkt, warto zastanowić się nad tym, która metoda będzie dla nas najbardziej wygodna i efektywna.

Ochrona parkietu przed zarysowaniami i uszkodzeniami

Właściwa pielęgnacja parkietu nie ogranicza się jedynie do czyszczenia. Równie ważne jest zabezpieczenie drewnianej powierzchni przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem wilgoci. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty do konserwacji parkietów, takie jak oleje, woski czy lakierobejce. Dzięki nim podłoga będzie prezentować się estetycznie przez długie lata.

Oleje i woski do parkietów mają za zadanie wniknąć w strukturę drewna i zabezpieczyć je od środka. Dzięki temu podłoga staje się bardziej odporna na działanie wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne. Lakierobejce natomiast tworzą na powierzchni parkietu cienką warstwę ochronną, która zapewnia dodatkową ochronę przed zarysowaniami.

Regularna konserwacja i pielęgnacja

Ostatnim, ale równie ważnym aspektem pielęgnacji parkietów jest regularność czynności konserwacyjnych. Czyszczenie podłogi powinno odbywać się przynajmniej raz w tygodniu, natomiast konserwacja za pomocą olejów, wosków czy lakierobejców – co kilka miesięcy lub nawet raz w roku, w zależności od intensywności użytkowania podłogi oraz rodzaju zastosowanego środka.

Dobrze jest również pamiętać o bieżącej ochronie parkietu przed zarysowaniami, na przykład poprzez stosowanie filców pod nogami mebli czy dbanie o to, aby na podłodze nie pozostawały kamyczki czy inne ostre przedmioty. Dzięki temu nasz parkiet będzie prezentować się pięknie i służyć przez wiele lat.

Oferta specjalistów

Jeśli chodzi o szereg korzyści, jakie niesie ze sobą wysokiej klasy chemia do parkietów, warto skorzystać z usług renomowanych specjalistów takich jak np. ProfiParkiet. Firma ta ma w swoim przepastnym asortymencie produkty, które są doceniane przez klientów z całej Polski - zarówno tych prywatnych, jak i biznesowych, którzy wybierają tego rodzaju chemię, by dbać o swoje przedsiębiorstwa, a konkretniej parkiety w nich.