Artykuł sponsorowany

Z czego wykonuje się nowoczesne parapety?

Z czego wykonuje się nowoczesne parapety?

Nowoczesne parapety to elementy wykończeniowe, które pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Wybór odpowiedniego parapetu jest istotny ze względu na jego trwałość, łatwość utrzymania czystości oraz wpływ na wygląd wnętrza. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele różnorodnych materiałów, z których wykonane są parapety. W artykule przedstawimy najpopularniejsze z nich, ich zalety oraz zastosowanie.

Parapety z PCV

Parapety z PCV (polichlorku winylu) cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Są lekkie, odporne na wilgoć, promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo, parapety z PCV są łatwe w montażu oraz utrzymaniu czystości. Dzięki swojej elastyczności można je dopasować do różnych kształtów okien. Warto również wspomnieć o szerokiej gamie kolorystycznej i wzornictwie, co pozwala na dopasowanie parapetu do stylu wnętrza. Jeśli chodzi o asortyment, jaki oferuje renomowany producent parapetów, Opole i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Kacper Bąbel.

Parapety drewniane

Drewno jako naturalny materiał wprowadza do wnętrza ciepło i przytulność. Parapety drewniane są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ekologiczne i naturalne materiały. Drewno jest trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz dobrze izoluje termicznie. Wśród dostępnych gatunków drewna na parapety można wymienić m.in. sosnę, dąb, jesion czy meranti. Ważne jest jednak, aby drewno było odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Parapety kamienne

Kamień to materiał niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Parapety kamienne są często wybierane ze względu na swoją elegancję i prestiżowy wygląd. Najpopularniejsze rodzaje kamienia stosowane w parapetach to marmur, granit, piaskowiec czy kwarcyt. Każdy z nich charakteryzuje się unikalnym wzornictwem i kolorystyką, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że kamień może być cięższy od innych materiałów oraz wymaga specjalistycznego montażu.

Parapety z kompozytu

Kompozyt to materiał składający się z mieszaniny żywic oraz drobno zmielonego kamienia naturalnego. Parapety z kompozytu łączą w sobie zalety kamienia i tworzyw sztucznych. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz promieniowanie UV. Dzięki swojej strukturze, parapety z kompozytu są łatwe w utrzymaniu czystości oraz montażu. Dodatkowo dostępna jest szeroka gama kolorystyczna i wzornictwa, co pozwala na idealne dopasowanie do wnętrza.

Parapety aluminiowe

Aluminium to materiał lekki, trwały oraz odporny na korozję. Parapety aluminiowe są doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz, ze względu na swój minimalistyczny wygląd. Aluminium dobrze radzi sobie z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi oraz nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Warto również wspomnieć o możliwości powlekania parapetów aluminiowych różnorodnymi kolorami oraz wzorami, co pozwala na stworzenie spójnej aranżacji wnętrza.